مسکن عمارت

مشاوره تخصصی املاک
8 عامل اصلی عدم موفقیت مشاوران املاک
نویسنده:
5 جولای 14

8 عامل اصلی عدم موفقیت  مشاوران املاک

جای تعجب است که چرا برخی از بنگاههای  معاملات ملکی جدید یا با سابقه نیز درکسب و کار خود با  شکست مواجه می شوند؟

من با 20 سابقه کار  به عنوان مشاور املاک ،دلال یا مالک و در حال حاضر به عنوان مدیر عامل کارگزاری در بانک می توانم  با جرات بگویم که  به عنوان یک مشاور املاک با یک حق العمل  منصفانه کار کرده ام بگویم که من با سهم عادلانه من از ملکی در این صنعت کار می کرد. برخی ازمشاور املاکان جدید بسیار خوب  عمل می کنند در حالی که برخی دیگر  (حدود 80٪) در همان 18 اول باشکست مواجه می شوند.

حال چرا بنگاههای معاملات ملکی  در بازار فعلی املاک ورشکست می شوند؟

در اینجا به برخی از این دلایل اشاره می شود:

1. نبود آگاهی از اینکه “چه کاری باید انجام دهند ؟” … و اینکه چگونه برنامه ریزی  کنند . به عبارت دیگر، یک طرح کاری باید، با اهداف قابل ارزیابی ویک چشم انداز روشن بیان شود.

2. آنهابه یک مشاور املاک منزوی تبدیل شدندوفراموش کردند که باید با مردم در ارتباط باشند تا در نظر آنها به عنوان یک مشاور املاک  با صلاحیت   دیده شوند.  پیشرفت کار ی آنها جزئی است و هیچ کس از وجود آنها در عرصه بنگاه معاملاتی اطلاع ندارد ،حال راه حل  چیست ، باید سطح پیشرفت خود را ارتقا دهند.

3. آنها فاقد مهارت  لازم برای مدیریت زمان هستند. میانگین ساعات کاری مشاوران املاک در طول هفته تقریبا 35تا45 ساعت  است. اکثرمشاور املاکانی که در کارخودموفق نمی شوند  بیشتر مواقع تعطیل هستند یا به کار های دیگری می پردازند  که تمام روز آنها را پر می کند .آنها دست به اقداماتی که (جستجوی فرصت های و مکانهای مناسب )در رونق کسب وکار آنها موثر است ، نمی زنند.

4. آنها بهره کاملی ازآموزشها و راهنمایی های مشاوران وبرنامه های کاربردی نمی برند .   راه حل چیست : باید از راهنما یی ها ی درست  سازنده دراین کار بهره بگیرید.

5-مشاوران املاک  نیاز به زمان زیادی برای افزایش تجارب ومهارت های خود دارند .بزرگترین دلیل عدم موفقیت مشاوران املاک این است که وقت زیادی برای افزایش مهارت و تجارب خود نیاز دارند  تا همواره در خدمت  مشتریان خود باشند. بیشتر کسانی که وارد یک کسب وکار خاص می شوند، از یک محدودیت زمان در کسب درآمد ، رنج میبرند. بنابراین قبل از شروع کار ،وبرای جلوگیری از اتلاف وقت یا دبگیرید که چه چیزی برای کسب یک درآمد مناسب ضروری است .متاسفانه  نمی توان جلوی گذر زمان را گرفت.

6.آنها قادر به انطباق با شرایط موجود در بازار املاک و مستغلات نیستند. این یک امر  ضروری است که به بازار ملکی که در حال رشد و تکامل است، توجه کنید  . یک مورد اصلی از این نکته می تواند در شرایط کنونی بازار ظاهر شود.

7.عامل دیگری که  مانع موفقیت برخی  مشاوران املاک است نداشتن مهارت لازم در استفاده از فناوریهای موجو د است .از آنجا که ما در یک دنیای بسیار مدرن ،که در آن پیشرفته ترین  ابزار به کمک موفقیت یک شرکت یا کارمندان آن می آید ،زندگی می کنیم .داشتن آگاهی ومهارت یک مشاور املاک از فناوری های  روز ، موفقیت بیشتر او را فرآهم خواهد ساخت .

8.یک پیر دانا در این زمینه می گوید : “این استعداد ولیاقت شما نیست که سطح پیشرفت شمارا  در تجارت  تعیین می کند بلکه نگرش مثبت شما عامل تعیین کننده است.بسیاری از مشاورانی که در کار خود با شکست روبرو می شوند به این خاطر است که دید مثبتی نسبت به کار خود ندارند وهمواره بد بین هستند.نگرش منفی باعث کاهش انگیزه برای دستیابی  به موفقیت می شود.راه حل چیست؟  بیاموزید که با دید مثبتی به چالش های پیش رو نگاه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *