مسکن عمارت

مشاوره تخصصی املاک
8مشکل رایج فروشندگان ملک و نحوه حل این مشکلات
نویسنده:
9 آگوست 14

مشکل رایج فروشندگان ملک و نحوه حل این مشکلات
اگر شما مشغول به کار در عرصه املاک و مستغلات هستید، باید با یکی از این مشکلات برخورد کرده باشید . اما اگر شما کارتان را به موقع و صادقانه انجام داده باشید، نباید موانع بزرگی در معاملات شما ایجاد شوند.
آیا شما تا به حال با فروشندگان ملک بر سر قیمت ، اسکلت بندی و یا بازاریابی در گیر شده اید؟ آیا تا به حال کسی از شما خواسته که مبلغ کمیسیون خود را کاهش دهید؟ آیا تا به حال به راه اشتباه کشیده شده اید؟
اگر شما در معاملات ملکی مشغول به کار هستید، و تنها خریدار ملک نیستید پس پاسخ شما به این سوالات با احتمال بسیار زیادی بله است . مگر اینکه شما با یک فرد احمق و کله شقّی سروکار دارید ، این مشکلات نباید سرعت فرآیند فروش را کاهش دهد.
این مشکلات بزرگترین معضلات فروشندگان هستند و وقت، پول، ، و زندگی آنها را مختل می سازد.
مشکلات
1. فروشندگان می توانند بر سر قیمت کوتاه نیایند و تخفیفی به خریدار ندهند.
2. فروشندگان اغلب بر این باورند که با همان امکاناتی زندگی کردند، می توانند خانه را بفروشند.
3. فروشندگان اغلب راضی به فروش ملک با قیمت های پایین نمی شوند.
4. بیشتر فروشندگان تخصصی برای مذاکرات ندارند. آنها ممکن است انتظارات و دلواپسی هایی داشته باشند که کار را برای طرف معامله دشوار سازد.
5. فروشندگان ممکن است بر سر کمیسیون به توافق نرسند و حتی تقاضای تخفیف کنند.

6. فروشندگان همواره خواسته های غیر منطقی در مورد مشاهدات، تبلیغات، بازاریابی، و ارتباطات دارند.
7. بنگاه ها و فروشندگان ممکن است اختلافات شخصیتی باهم داشته باشند. و خلق و خوی آنها متفاوت از هم باشد.
8. فروشندگان ممکن است از تمام هزینه های انعقاد قرارداد اطلاعی نداشته باشند.
حل این مشکلات به فروشندگان این امکان را می دهد که خانه های خود را سریع تر، با قیمت بالاتر، و با نگرانی کمتری به فروش برسانند.
راه حل ها
راه حل این مشکلات در دو قسمت بیان می شود. قبل از اینکه وارد این بحث شویم ، مهم است که بدانید صاحبان ملک با تمام مراحل فروش خانه کاملا آشنا نیستند. اگر مشاوران بتوانند در زمان کوتاه تجارب بیشتری را برای پوشش دادن این مسائل در اختیار فروشندگان قرار دهند این مشکلات به مراتب کمتر یا اصلا به وجود نمی آیند. من معتقدم در صورت بروز این مشکلات، فروشندگان همکاری بیشتری خواهند داشت.
اولین قسمت این راه حل جامع این است که فروشنده از همان ابتدای امر سوالات مشخصی در مکالمه تلفنی و قبل از امضای توافقنامه ،از فروشنده بپرسد.
این سوالات عبارتند از:
 آیا شما در مورد تعیین قیمت پیشنهادی و یا نحوه فروش یک خانه تحقیق کرده اید؟ ”
▪ (اگر جواب شما مثبت است) “می توانیم در ملاقات های بعدی بیشتر صحبت کنیم، اما مهم ترین مواردی که در مورد آن صحبت کردید چه هستند؟”
▪ “چرا شما به فکر فروش ملک افتادید؟
▪ “به کجا می خواهید بروید؟”
▪ “آیا یک زمانی مناسبی برای نقل مکان کامل خود مشخص کرده اید؟”
▪ “پرونده مالیاتی نشان می دهد که شما این ملک را x سال پیش خریداری کرده اید، درست است؟”
▪ “آیا شما وام مجدد گرفته اید؟”
همانند یک دکتر که از بیماران خود در مورد سابقه بیماری آنها سوال می پرسد ، این فرآیند به فروشندگان اطمینان خاطر در بررسی ها ، نظم و دقت و توانایی دست اندرکاران آن را می دهد. دومین قسمت این راه حل جامع در نظر گرفتن جوانب مثبت ملک برای ایجاد فهرست املاک و مستغلات است که هر یک از آنها را قبل بروز مشکل بررسی می کند
جزئیات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار به شرح زیر است:
1. اگر آنها بر سر قیمت کوتاه نمی آیند، یک گزارش تطبیقی دقیق از قیمت های بازار آماده کنید. به فروشنده نشان دهید که یکی از عادت های شما این است که در خرید اموال از قیمت های تطبیقی بازار استفاده می کنید. قیمت پیشنهادی خود را ارائه دهید ، اما اجازه دهید خود فروشنده از بین لیست قیمت ها انتخاب کند.
2. . فروشندگان اغلب بر این باورند که با همان امکاناتی که زندگی کردند، می توانند خانه را بفروشند. از فروشندگان بپرسید که آیا برای آماده سازی ملک فروشی ،طرحی در دست کار دارند. اگر دارند بررسی کنید که این بازسازی ها را به سرانجام رسانده اند یا نیمه کاره رها کرده اند. نمونه ها و گفته ها از نحوه پاکسازی ، تغییرات ،و بازسازی خانه به فروش سریع تر وبا قیمت بالاتر ملک کمک کرده است.
3. تمامی مراحل کار، از پذیرش پیشنهاد گرفته تا بستن قرارداد را به طور کامل توضیح دهید. همانطور که به پیش می روید بر سایر اشتباهات و نحوه مقابله با آنها سر پوش بگذارید.
4. در تمام مراحل مذاکرات از علاقه مندی خریداران گرفته تا پذیرش پیشنهاد حضور داشته باشید. همچنین مشکلات و آشفتگی های داخلی ملک را بیان کنید و نشان دهید که چگونه حامی آنها خواهید بود.
5. اگر آنها از کمیسیون خود کوتاه نمی آیند و تخفیفی نمی دهند، گاهی اوقات لازم است آنجا را ترک کنید. در صورت امکان، ارزش زیادی برای برنامه بازاریابی خود قائل شوید تا فروشندگان حتی هوس سوال پرسیدن درباره کمیسیون شما به سرشان نزند .
6. مدرکی گواه بر کارهای خود ارائه دهید که نشان دهد چه کارهایی تا کنون انجام داده اید. دائما قرارداد را بررسی کنید. زمانی که آنها شما را زیر سوال می برند مدرکی تهیه کنید و بعد از اینکه تحت تاثیر تلاش های شما قرار گرفتند به آنها بدهید.
7. زمانی که اختلاف نظر شخصیتی دارید و هر کدام از شما اخلاق خاصی دارید ، مطمئن شوید که به روحیات خود آگاه هستید. نوع شخصیت، نقاط ضعف و قوت خود را تعیین کنید. یاد بگیرید که چگونه با خلق و خوی دیگران کنار بیایید ور اه حل هایی برای حل این اختلاف نظرات پیدا کنید ، و استراتژی های سازگاری با همدیگر را فرا بگیرید.
8. از مانده وام مسکن فروشنده ها مطلع شوید. برنامه های دیگری که برای تسویه وام های دریافت شده صورت گرفته ،را مورد بررسی قرار دهید. سپس صورت حساب مختص به این وصولی های را پر کنید. به دلیل نوسانات بازار ،حجم مبالغ کمی افزایش می یابد، بنابراین می توانید اطمینان حاصل که آنها در جیب خود شما خواهد رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *