مسکن عمارت

مشاوره تخصصی املاک
5گام اصلی در یافتن یک خانه اجاره ای مناسب
نویسنده:
14 ژوئن 14

5گام اصلی در یافتن یک خانه اجاره ای مناسب :
روشهای جستجوی خود(خانه اجاره ) را بااستفاده از نکته ها ی زیر کامل کنید.
آیا به فکر اجاره کردن یک خانه جدید وتغییر مکان فعلی خود هستید ،جستجوی یک خانه اجاره ای می تواندوقت زیادی از شما بگیرد. تقریبا 1/3 شهروندان آمریکایی اجاره نشین هستند ،وبیشتر آنها در سنین نوجوانی به سر می برند ،بیشتر خانواده های آمریکایی والدینی هستند که فرزندانشان به سن بلوغ رسیدند و خانه را ترک کردند یااینکه سالمندان هستند .
خوشبختانه همه نوع خانه برای خانواده های آمریکا یی وجود دارد ،اما شما جستجوی خود را دقیق تر انجام دهید وگام های زیر را در جستجوی خود به کار گیرید .
گام اول :تعیین کنید که توانایی پرداخت چه مقدار اجاره را دارید.
گام دوم :ایده های روشنی به عنوان ویژگی های خانه اجاره ای خود در نظر بگیرید .
گام سوم :برای روز خود برنامه ریزی کنید.
گام چهارم :نوع اجاره خود را مشخص کنید .
گام پنجم :برنامه ها وروند تائید کار را انجام دهید .
گام 1:مشخص کنید که توانایی پرداخت چه مقدار اجاره را دارید:
قبل از یافتن یک خانه اجاره ای مناسب ،بودجه خود را در نظر بگیرید ویک بازدید دقیق از جایی که قرار است این پول هزینه شود ،داشته باشید .در کل توصیه می شود که مردم بیشتر از 30درصد مبلغ درآمد خود را برای اجاره نپردازند .آیا با وجود هزینه های رفت وآمد ،مواد غذایی ،پس انداز یا سایر هزینه ها ،پرداخت این هزینه امکان پذیر است ؟ صرف نظر از اینکه عقیده شما درباره این 30درصد چیست ؟بسیاری از صاحب خانه ها محدودیت هایی را در نظر گرفته اند مانند اینکه درآمد سالانه شما باید چند برابر اجاره ماهیانه شما باشد یا اجاره شما باید درصد مشخصی از درآمد ماهانه شما باشد (از 28درصد تجاوز نمی کند ).
توجه کنید که علاوه بر اجاره شما باید مبلغی را برای امکانات دیگر (صرف نظر از اینکه صاحب خانه این امکان را دراختیار شما می گذارد )مثل خط تلفن واینترنت ،پارکینگ ،انباری وغیره کنار بگذارید.واین هزینه ها علاوه بر حق الزئمه کارگران برای اسباب کشی وچیدمان منزل، نیاز به مبلمان جدید (پرد ههای بلند ،جدا کردن وسایل هر اتاق ،مبلمان پاسیو برای بالکن،وقرار دادن وسایل اضافی در انباری )وغیره هستند .
گام 2: :ایده های روشنی به عنوان ویژگی های خانه اجاره ای خود در نظر بگیرید.
قبل از شمردن تعداد اتاق خواب ها وحمام بپرسید به جز این مشخصه های اصلی امکانات دیگری که مورد پسند ما باشد ،وجود دارد؟
آیا شما مبلمان پاسیو می خواهید یا تراس ،آیا حیات پشتی دوست دارید یا خانه های ویلایی؟
آیا شومینه احتیاج دارید؟
آیا حمام با امکانات کامل می خواهید یا یک دوش هم برا ی شما کافیست ؟
اگر شما آدم خوش خوراکی هستید اجاق گازاضافی درآشپزخانه نیاز دارید؟
آیا می خواهید یک دفتر کار در خانه ترتیب دهید؟آیا شما نیاز به پریز برق یا مکانی دنج برای محل کارتان دارید ؟
آیا تمایل به اجاره طبقه همکف ،استفاده از پلکان ،یا وجود پارکینگ در خیابان را دارید ؟
بررسی توافقات شما :
آیا شما از یک خانه ویلایی در حومه شهر در ازای یک خانه کوچکتر ونزدیک تر به مرکز شهر ،که پارکینگ آن در خیابان است،چشم پوشی می کنید ؟
آیازندگی با یک هم اتاقی در یک محله گران قیمت اما شیک را ترجیح می دهید ،یایک اتاق تک نفره در محله ای آرامتر ؟
گام سوم :برای روز خود برنامه ریزی کنید :
یک برنامه ریزی درستی داشته باشید به مکانهای مورد نظر خود سری بزنید وبازدیدی از آن خانه ها داشته باشید. می تواند از دستگاه های پر مپر (یک موتور جستجو خانه اجاره ای است وجداول آنها در سایت Craigslist نشان داده می شود)هات پد( که به نقشه حرارتی اشاره دارد وبرای شما این امکان را فرآهم می کند که خانه های اجاره ای را از خانه های فروشی جدا کنید)،استفاده کنید.
برنامه زمانی شما چیست؟روزانه یا هفتگی از چند محله دیدن می کنید ؟آیا با ماشین می روید یا دوچرخه یا از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می کنیدیا شاید به دوری ونزدیکی محله بستگی دارد؟چه کاری برای آخر هفته در نظر گرفته اید ؟می خواهید نزدیک محل کارتان خانه اجاره کنید یا فرقی برای شما نمی کند؟
اگر تا دیر وقت کار می کنید یا صبح زود از خواب بلند می شوید ،آیا مغازه های خواربارفروشی یا داروخانه در این مواقع باز هستند ؟یک روز آخر هفته ، بعد از پایان کار یا قبل از رفتن به سرکار به محله های که مورد نظر شماست سری بزنید.
آیا شما اهل رفت وآمد هستید مایلید نزدیک دوستتانتان یا نزدیک مدرسه بچه ها خانه اجاره کنید؟
اگر شما درخانه کار می کنید آیا به مغازه ها کپی رایت یا فروش مواد غذایی آماده دسترسی دارید؟
بررسی خدمات ارائه شده :
آیا خدماتی که برای شما حائز اهمیت است در آن حوالی وجود دارد .پیاده روی این امکان رابرای شما فرآهم می آورد تا خدمات ارائه شده در آن حوالی مانند کافی شاپ ،رستوران ،خواربار فروشی ،حمل ونقل عمومی یا مدرسه را بررسی کنید .به جز کافی شاپ ،خواربار فروشی یا داروخانه ببینید چقدر فاصله تا ایستگاه حمل ونقل عمومی ،مدرسه بچه ها ،فروشگاه پوشاک ،مساجد یا کلیسا ،مطب ها یا دامپزشکی ها ،اداره پست وباشگاه وغیره است .
بررسی از نظر ارتکاب جرم درآن محله :
قبل از اینکه مرکز شهر یا حومه شهر را برای زندگی انتخاب کنید،
بررسی کنید چه جرم وجنایت هایی درآن محله اتفاق افتاده است .
دریک محله که شکستن شیشه ها ماشین شایع است ،باید ماشین را به گاراج انتقال داد. اگر دزدی در آن محله زیاد باشد وحمله های شبانه گهگاه اتفاق می افتد ،باید شما به دنبال یک ساختمان با نگهبان وامنیت 24 ساعته باشید .شاید ساکنانی که قصد رفتن به رستوران یا تفریحات شبانه را دارندبه خاطر شکایات همسایگان از سروصدای زیاد یا تعطیلی رستوران دچار مشکل شوند.سایت هایی مانند جستجوی کوچه ومحله ها ّگزارشات جرم ها و وبلاکگ آن محله را بررسی کنید.
اگر یک منطقه خاص برای مدرسه بچه مد نظر دارید یا اگر می خواهید آموزش وپرورش آن منطقه را ارزیابی کنید از سایت جوینده مدرسه کمک بگیرید.
گام 4:نوع اجاره خود را مشخص کنید .
این گام بستگی به این دارد که چه مدت درآن خانه اقامت می کنید ومثراژ آن چقدر باشد . بسته به وضعیت بازار واولویت های شما می توانید انواع متفاوتی از خانه ها را از صاحب خانه های مختلف اجاره کنید .اگر به دنبال اجاره کوتاه مدت(شش ماهه یا یکساله ) هستید می توانید از اجاره ها فرعی (از اجاره نامه شخص دیگرکه مهلت آن تمام نشده ،یا مستقیما از خود صاحب خانه اجاره کنید)یا خانه های موقتی که گران آما راحت هستند استفاده کنید.
برای اجاره های بلندمدت (بیشتر از 12 ماه)گزین های زیادی برای انتخاب وجو دارد.

واما نقاط مثبت ومنفی هر نوع از آپارتمان ها را بررسی می کنیم.
آپارتمانهای بلندمرتبه :
مزایا:شما همسایه های زیادی پیدا می کنید ، حفظ وتعمیرات این ساختمانها توسط مدیران حرفه ای شرکتها صورت می گیرد وامکان دارد ساختمان شما مرکز پیاده روی نیز باشد.شما می توانید این ساختمانهای بلند مرتبه را در سایت تفسیری راحتتر پیدا کنید.
معایب: واحد شما اغلب کوچکتر از واحد های موجود در حومه شهر، خانه و یا خانه های تک نفره است. اغلب برای یک خانواده بیش از حد کوچک است. و با احتمال زیاد مبلغ اضافی برای پارکینگ در ساختمان یا در همان حوالی پرداخت خواهید کرد.
خانه های ویلایی :
مزایا :شما باوجود یک یا دو همسایه در دوطرف خانه آرامش بیشتری خواهید داشت .این خانه ها ممکن است حیاط داشته باشد یا دارای 2 یا 3طبقه باشند .واین بدان معناست که با وجود همسایگان می توانید از آرامش آن لذت ببرید واز مبلمان پاسیو در حیاط نیز استفاده کنید.
معایب :اگر شما مستقیما این خانه ها را از صاحب خانه اجاره کنید وظیفه نگهداری از خانه اغلب در نظر گرفته نمی شود شما ممکن است از فضای تجاری برای محل سکونت خود به جای خانه های ویلایی حومه شهر استفاده کنید وهزینه آب وبرق وخدمات رفاهی کمی بالاتر است.
اجاره یک واحد در خانه های تک نفری .
مزایا :این واحد ها نسبتا خلوت هستند .احتمالا در یک محله شلوغ قرار گرفتند ومستاجر احساس امنیت بیشتری می کند چون صاحب خانه در طبقه بالا یا در طبقه روبروی شما زندگی می کند ،لباستشویی نزدیک شماست وحیاط خانه برای آویزان کردن لباسها استفاده می شود.
معایب :این خانه ها اغلب کوچکتر از یک واحد آپارتمان هستند وبیشتر صاحب خانه ها به طور غیر قانونی وبدون مجوز به نوسازی وساخت وساز آنها اقدام کردند.واگر آب وبرق مشترک باشد پرداخت صورتحساب آن کمی مشکل است .
خانه های تک نفره :
مزایا :اگر شما یک خانواده پر جمعیت وپر سروصدا هستیم یا حیوانات خانگی دارید این خانه ها برای شما مناسب تر است و می توانید اتاق خواب وحمام بزرگتری داشته باشید .
معایب :این خانه ها اجاره بیشتری دارند واغلب صورتحساب آب وبرق آن نیز بیشتر است به خصوص اگر قدیمی تر باشند .اگر وظیفه تعمیرات به عهده صاحب خانه باشد بررسی آن به وقت بیشتری نیاز دارد.
گام 5:انجام برنامه ها وروند تایید کار:
شما باتوجه به بودجه خود یک خانه را پیدا کردید ،کار شما تقریبا تمام شده است اما حالا نوبت صاحب خانه است که تعیین کند شما واجد شرایط هستید یانه .در اینجا به مواردی اشاره شده که در طول روند تایید شما انتظار آن را دارید .
بررسی پیش زمینه ها :
وقتی ملکی را پیدا می کنید صاحب خانه یا بنگاه معاملاتی برای تائید شما سوالاتی در باره حساب بانکی ،درآمد وتایید استخدام شما می پرسند وشما این اطلاعات را ازطریق فیش حقوقی یا شماره تلفن هایی برای مراجعه،دراختیار آنها قرار می دهد.
بافرض اینکه شما واجد شرایط هستید درباره میزان اجاره صحبت می کنیدوموضوع اصلی قرارداد شامل مدت زمان اجاره ،میزان پیش پرداخت ونحوه تسویه آن ،چه کسی (آیا بیشتر از یک نفر در این واحد زندگی خواهد کرد )مسئول پرداخت اجاره است ،قوانین ساختمان (سیگار بکشید یا نکشید ،حیوانات خانگی نگه دارید یا نه )،چه هزینه دیگری غیر از اجاره وجو دارد (هزینه آب وبرق)وغیره است .
مذاکرات :به خاطر داشته باشید که بسیاری از مفاد اجاره نامه قابل مذاکره هستند اعم از مدت زمان اجاره تا مزایایی که صاحب خانه در اختیار مستاجر قرار می دهد مانند یک ماه اجاره رایگان ،کابل رایگان تلویزیون یا کاهش قیمت پارکینگ.شما می توانید با صاحب خانه صحبت کنید که به جای یک ماه اجاره یا هزینه های دیگر دیوارها را رنگ آمیزی کنید ،یا لامپ های کم نور را عوض کنید . صاحب خانه ها نیز شرایطی را دراجاره نامه قید می کنند مثلا امکان دارد به دلیل جوان بودن واعتبار کم شما تقاضای ضامن یا یک شاهد ،یا پیش پرداخت بیشتری کنند.
ممکن است یک صاحب خانه ملک خود را برای چند ماه یا یک فصل از سال اجاره دهد چون قصد تغییر ساختمان خود را دارد (مثلا فروش یا نوسازی خانه که در زمان تخلیه بهتر انجام می شود.)

پیش پرداخت:درزمان تحویل خانه باید به شما بازگردانده شود با وجود اینکه پرداخت یکباره 2 ماه اجاره برای برخی مستاجران سخت است برخی از صاحب خانه ها این امکان را فرآهم می کنند تا پیش پرداخت را بعد از چند ماه بپردازید . به یاد داشته باشید که اگر شما به غیر از فرسودگی واستهلاک عادی ،خسارت دیگری به خانه وارد کنید ،صاحب خانه بخشی از پیش پرداخت را نزد خود نگه می دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *