مسکن عمارت

مشاوره تخصصی املاک
چه عواملی موجب افزایش وکاهش قیمت مسکن می شود
نویسنده:
24 می 14

عوامل دیگر  نوسانات قیمت :
چه عواملی موجب افزایش وکاهش قیمت مسکن می شود .
یک نگاه به عوامل اصلی نوسانات قیمت می اندازیم واینکه چرا قیمت ها بی ثبات هستند :در انگلیس عرضه و تقا ضای مسکن به تغییرات قیمت واکنش کمی نشان می دهند ،زیرا تعداد منازل در حال ساخت بسیار کم است ،بنابراین افزایش عرضه سیر ملایمی را طی می کند . این بدین معناست که تغییرات تقاضا برای خرید مسکن در قیمت مسکن نقش تعیین کننده ای دارد . یک افزایش جزئی در تقا ضا  مسکن موجب افزایش چشمگیری در قیمت مسکن خواهد شد. ودر عین حال یک کاهش جزئی در تقاضا نیز کاهش قابل توجه قیمت مسکن را در پی خواهد داشت.(حقیقت ندارد که کاهش عرضه موجب کاهش قیمت نمی شود.)
عوامل افزایش قیمت مسکن:
1-رشد اقتصاد:
همانطور که اقتصاد رشد می کندوحقوق ها افزایش می یابد ،مردم تمایل بیشتری به خرید پیدا می کنند واین امر موجب افزایش تقاضاودر عین حال افزایش قیمت مسکن می شود.

2-سیاست های دولت/یارانه ها:
سیاست گذاری عامل دیگری است که تاثیر قابل توجهی بر تقاضا و قیمت مسکن دارد .اعتبارات مالیاتی ،کسری ها ویارانه ها روش هایی هستند که دولت می تواند موقتا تقاضا برای خریدمسکن را افزایش دهند.اطلاع از سیاست های فعلی دولت می تواند در تعیین تغییرات عرضه وتقاضا  وتشخیص اقدامات اشتباه ،به شما کمک کند.
3_بازارهای خصوصی :
بازارهای خصوصی می توانند با کاهش قیمت مسکن مخالفت کنند وخیلی سریع قیمت ها را بالا ببرند .به عنوان مثال دردسامبر 2012میانگین قیمت یک خانه چهارخوابه در لوس آلتوس یکی از شهرهای کالیفرنیا 1.7میلیون دلار بود . در مقابل میانگین قیمت یک مسکن در ردفورد میشیگان (آمریکا)کمتر از 60.500دلار در نوامبر 2012 کاهش یافته است.
4-رکود بازار مسکن :
بازار مسکن آمریکا در سال 2006به سوی یک رکود ناشی از حرکت کند اقتصادی پیش رفت ،همانطور که مردم بیکار شدند هزینه پرداخت وام برای آنها سخت شد ونتوانستند از عهده بدهیهای خود برآیند .وقتی که بدهکاران وام ها زیاد شدند وام دهندگان از ضررهای بزرگ ناشی از وام های مسکن به تنگ آمدند .بنابراین با قوانین سفت وسخت گرفتن وام به تعداد کمی از خریداران واجد شرایط وام دادند ،در نتیجه قیمت مسکن کاهش یافت .حتی با وجود میلیونها منزل برای فروش، خریداران واجد شرایط کمی وجود داشتند وقیمن مسکن نیز رو به پایین حتی بیشتر از میانگین لیست قیمت ها رفت.
5-محل سکونت ،محل سکونت ،محل سکونت:
این یک امر بدیهی است ،خانه هایی که نزدیک ساحل یا نزدیک خطوط حمل ونقل  بودند با قیمت بالاتری به فروش می رسند . استرالیا یک کشور وسیع وبا گونه های متنوع است  ،اما اگر شما به نقشه نگاه کنید ، متوجه می شوید که  استقرار خانه های مسکونی پیرامون مراکز شهرها  است .اکثریت مردم خواهان سکونت در مکانهایی هستند که نزدیک به  محل کار،مغازه ومراکز تفریحی  باشد . وطبیعتا  باعث افزایش قیمت مسکن در این نواحی می شود.
6-پارکینگ :
همه ما می دانیم که پارکینگ شهرهای بزرگ تحت پوشش بیمه است  . بنابراین اگر یک منزل پارکینگ یا حتی باغ دارد موجب افزایش قیمت آن می شود.
7-بهبود امکانات مسکن :
آشپزخانه مدرن ،عوض کردن کاشی ها ،رنگ آمیزی دیوارها وایجاد فضای سبز  می تواند قیمت مسکن را افزایش دهد . در بعضی اوقات  مالکان هزینه زیادی برای بهبود امکانات صرف می کنند ولی در فروش مسکن سود مورد نظر خود را به دست نمی آورند . قبل از نوسازی با مشاور املاک خود مشورت داشته باشید تا بودجه خود را عاقلانه خرج کنید .
عواملی که باعث افت قیمت مسکن می شود شامل:
1-ترکیدن حباب قیمت (افت ناگهانی قیمت مسکن):
قیمت مسکن می تواند بعداز آنکه با سرعت بالا رفت ،به طور ناگهانی کاهش یابد .. سرمایه گذاران وخریداران که می بینند  افت قیمت ها شدید است وهیچ پایه واصولی ندارند ،ممکن است تمایلی به پرداخت هزینه های بالا نداشته باشند . هرشخصی وقتی متوجه می شود  قیمت مسکن بیش از حد بالاست  همین امر باعث کاهش قیمت مسکن می شود.
2-اجاره های پایین:
اجاره ها نیز به طور قابل توجهی بر قیمت مسکن تاثیر می گذارند . اجاره ها می توانند جایگزین  پرداخت قسط وام مسکن  شوند . اگر اجاره خیلی ارزانتر از وام مسکن باشد ،ممکن است اغلب به جای خرید مسکن مبادرت به پرداخت اجاره کنند  . اجاره های خانه ها مانند تقسیم سود سهام ها هستند  هر دو یک درآمد برای صاحبان دارایی های زیر بنایی هستند . وقتی شما در آمد کمی از اجاره منزل خود به دست می آورید ،به خصوص اگر شما سرمایه گذار خرید ملک به قصد  اجاره هستید معمولا تمایل کمتری به خرید خانه دارید.
3-افزایش تعداد خانه های فروخته نشده :
اگر تعداد خانه های فروخته نشده  زیاد شود یک فشار رکود بر قیمت ها وارد می کنند  تا فروشندگان را مجبور به فروش منازل خود با قیمت های پایین تر کنند. اگر مردم با این قیمت مسکن خود را نفروشند تعداد خانه های فروش نرفته  در آینده افزایش خواهد یافت وحتی فروش آن دشوارتر می شود. عاملی که در افزایش خانه های فروخته نشده نقش دارد  عرضه بیش از حد منازل تازه ساخت است . وقتی که شرایط مناسب باشد  خانه های نوساز ساخته می شوند ،اگر اوضاع اقتصادی رو به وخامت گذارد فروش این خانه ها مشکل تر می شود.
4-مارپیچ رو به پایین قیمت ها:
زمانی که قیمت مسکن  برای مدتی کاهش پیدا می کند ، صاحبان آنها احساس می کنند فقیر تر شدند و پول کمتری صرف بهبود امکانات منزل خود می کنند ودر نتیجه باعث کاهش تقاضا برای کسب وکار می شود . کارفرمایان کارگران خود را برای کاهش هزینه ها اخراج می کنند . وخامت بازار کسب وکارنیز در کاهش قیمت مسکن تاثیر گذار است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *